Veld-post.nl logo

  • Menu
  • Nieuws
    • Home
    • Provincies

      Subcategorieën

      • Drenthe
      • Flevoland
      • Friesland
      • Groningen
    • Politiek
    • Waterschappen
    • Melkvee
    • Akkerbouw
    • Varkens
    • Pluimvee
    • Opinie
    • Sterke Erven
  • Marktcijfers
  • Video & foto
  • Dossiers
  • Kennispartners
  • Vakblad
    • Vakblad
    • Jaargangen
    • Verschijningsdata
    • Abonneren
    • Sterke Erven
  • Evenementen
  • Top
  • Het LeerErf
  • Sterke Erven
  • Sterke Erven
NieuwsAkkerbouwVeiling voor Oekraïne: Kistje met mooiste bewaarui levert 20.000 euro op

Veiling voor Oekraïne: Kistje met mooiste bewaarui levert 20.000 euro op

Beoordeling van de beste bewaaruien tijdens de Themadag Uien in Dronten
Beoordeling van de mooiste bewaaruien tijdens de pauze op de Themadag Uien in Dronten (FL).
Een veiling van drie kistjes met bewaaruien heeft dinsdagochtend tijdens de Themadag Uien in Dronten (FL) 28.500 euro opgeleverd. Op het kistje met de uien van Mark Versluis uit Emmeloord (FL), die de publieksprijs voor de mooiste bewaarui ontving, werd voor aan het agrarisch bemiddelingsbureau PPA op 20.000 euro afgeslagen. De opbrengst gaat naar De Leeuw Kyiv, de hulporganisatie van Kees Huizinga die in Oekraïne een akkerbouwbedrijf heeft.

Huizinga kreeg de kans om tijdens de Themadag Uien te vertellen over zijn landbouwbedrijf. In Oekraïne heeft hij samen met zijn vrouw Emmeke Vierhout een boerderij van ongeveer 15.000 hectare, 2000 koeien en 400 varkens. Kees verbouwt onder meer tarwe, gerst, suikerbieten, komkommers, wortels en uien. Met De Leeuw Kyiv zamelen de Nederlanders hulpgoederen en geld in om het Oekraïense leger en de bevolking te steunen.

Top drie van bewaaruien komt dit jaar uit Noordoostpolder

Traditioneel wordt tijdens de Themadag Uien van de Landbouwbeurs Noord en Centraal Nederland (LNCN) de mooiste bewaarui gekozen. De deelnemers besteden daarbij veel tijd aan het uniform afleveren van een kistje met gele of rode uien.

De top drie werd geveild voor het goede doel. Het kistje met zo’n vijftien kilo uien van de nummer drie Joeri Koeman uit Bant (FL) werd voor een bedrag van 1500 euro verkocht aan HLB uit Wijster (DR). Het kistje van de familie Habets uit Nagele (FL) ging voor een bedrag van 7000 euro onder de hamer.

Uienteler Mark Versluis uit Emmeloord leverde een kistje uien af die uiteindelijk verkozen werden tot de mooiste bewaaruien. Die gingen dus voor een bedrag van 20.000 euro naar PPA.

Overhandiging van de geveilde uienkistjes.
Beoordeling van de uien door het publiek tijdens de pauze van de Themadag Uien.
De kistjes met uien, waarvan de top drie uiteindelijk werd geveild voor het goede doel.
Foto van Martin de Vries
Tekst: Martin de Vries

Geboren en getogen in het Friese Oudehaske ontwikkelde Martin een grote interesse voor de landbouw. Als opgeleid journalist specialiseerde hij zich in de akkerbouw. Zijn overmatige dosis aan nieuwsgierigheid zet hij in voor het team rond Akkerwijzer.

Beeld: Martin de Vries

Deel dit artikel
Twitter
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
E-mail
Meer soortgelijk nieuws lezen?
Sloot dit artikel goed aan bij jouw behoefte? Wellicht is/zijn de volgende site(s) dan ook interressant voor jou:
Akkerwijzer.nl logo
Alles over de akkerbouw, economische ontwikkelingen, verschillende teelten, gewasbescherming, bodemgezondheid, bewaring, bemesting, marktprijzen en het weer.
Praat mee
Veldpost is ook actief op verschillende social media. Volg ons, blijf altijd op de hoogte van het laatste nieuws en praat mee.
Facebook Twitter LinkedIn Instagram
Nieuwsbrief
Ontvang twee keer per week gratis het belangrijkste agrarische nieuws uit Noord-Nederland in jouw mailbox. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Veld-post.nl en bevestig jouw aanmelding via de toegestuurde mail.
Wij wijzen je op het privacy statement van Agrio Uitgeverij B.V.

Provincies
  • Drenthe
  • Flevoland
  • Friesland
  • Groningen
Politiek
Waterschappen
    Melkvee
    Akkerbouw
    Varkens
    Pluimvee
    Opinie
    Veld-post.nl © 2026 - Uitgave van Agrio Uitgeverij B.V. - RSS | Privacyverklaring | Disclaimer | Algemene voorwaarden | Adverteren | Abonneren | Contact redactie | Klantenservice | Cookie instellingen
    • Nieuws
      • Home
      • Provincies
        • Drenthe
        • Flevoland
        • Friesland
        • Groningen
      • Politiek
      • Waterschappen
      • Melkvee
      • Akkerbouw
      • Varkens
      • Pluimvee
      • Opinie
    • Marktcijfers
    • Video & foto
    • Dossiers
    • Kennispartners
    • Vakblad
      • Jaargangen
      • Verschijningsdata
      • Abonneren
    • Evenementen
    • Top
    • Het LeerErf
    Top